Představení projektu

Hudba SVARGY a PÍSNĚ z NOVÉHO ALBA SPOLU, jsou pro všechny, kdo vykročili na cestu zpátky k ŽIVÉ ZEMI. K životu v souladu s přírodou a jejími rytmy. 

Tyto písně jsou uctěním darů Země a poděkováním za všechno, co máme v běžném životě k dispozici. Jsou to písně, které ozdravují mezilidské vztahy, vztah k sobě sama i vztah k tomu, co nás přesahuje. 

Slouží k obnově uvědomění, že příroda tu není pro člověka, aby ji vytěžil, nýbrž aby se díky ní rozvíjel a učil. Písně jsou koncipovány jednoduše – tak, aby byly zpívatelné širokou veřejností i dětmi, a zároveň přinášely podnět k hlasovému rozvoji. Nabízí možnost procítit a zažít NÁVRAT DOMŮ, K SOBĚ, K ÚCTĚ K PŘÍRODNÍM ZDROJŮM, NAŠIM PŘEDKŮM, K PŮVODNÍM KULTURNÍM KOŘENŮM A VĚDĚNÍ ŽIVOTA. Písně vycházejí zejména z našich slovanských kořenů, ale nepopírají hudební vývoj posledních století. V hudbě zachytíte vliv českého i moravského folklóru, a také ozvěny dávných polyfonií.
Nejedná se však o reprodukci dle historických nebo etnomuzikologických pramenů, ale o umělecké dílo, inspirované mysticismem přírodního duchovna. Navazujeme na již existující hudební uskupení Svarga a jeho první album invokačních písní Návrat slunce, vzniklé ze spolupráce autorů Zdeňka Ordelta a Nami Marii Lady.


ALBUM SPOLU obsahuje PÍSNĚ K OSLAVÁM PRVNÍ POLOVINY ROKU. Najdete tam :
1. Vodo,voděnečko – chvalozpěv Vodě (Vodokřes)
2. Hromniční – Peruní
3. Masopustní
4. Stribog (větrná)
5. Provoda – vynášení Morany
6. Vesna bosá – jarní
7. Země – Mokoš
8. Radunice – píseň předkům
9. Velikonoční
10. Volám Tě, Lado
11. Stromová (májové slavnosti)
12. Lipka
13. Zlatá brána (Slunovrat)
14. Rodokruhová
15. Dokola, dokola
16. Živa tančí v polích
17. Buď jak buď  


Všechna práva vyhrazena | Svarga
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!